Tipy na výlet

Okolí je protkáno množstvím značených cyklistických a turistických cest, které zavedou klienty při letní turistice na nejkrásnější místa Jizerských hora a Krkonoš. Turisticky atraktivní je celá okolní oblast, ať již po stránce přírodních scenérií, tak i hodnotných turistických památek. Vzdálenost od Harachova 5km, Rejdice 5km, Paseky nad Jizerou 10km, Liberec 30km.

Kořenov

Obec se rozkládá po obou březích Kořenovského potoka, který přitéká zpod Štěpánky, a částečně i v údolí Martinského potoka a Jizery. V minulosti byly součástí obce i lázně se slabě minerálním pramenem. V současné době je Kořenov převážně rekreační obec s několika lyžařskými vleky. Technickou raritou je jediná ozubnicová železnice v Čechách vedoucí z Kořenova do Dolního Polubného.

Přehrada Souš

Přehrada z roku 1915 na říčce Černá Desná nedaleko obce Desná. Její hráz je sypaná, vysoká 21 m a dlouhá 364 m. Vodní hladina zabírá plochu kolem 86 hektarů a hloubka odpovídá výšce hráze. Přehrada dostala jméno podle osady Souš, jejíž část se dnes nachází pod hrází a část byla zatopena.

Ski areály v okolí

nebankovni pujcky na smenku stribro pujcky bez registru online Kostelec nad Labem pujcka na smenku bez poplatku ihned uver na kupu nehnutelnosti nebankovni pujcka na koupi nemovitosti pujcky na smenku kadan online pujcky Fulnek pujcky od soukromnika ceske budejovice hypotecni uver ze stavebniho sporeni rychla pujcka do vyplaty chrudim bez osobni schuzky

ZVEME VÁS NA KRÁSNOU DOVOLENOU DO JIZERSKÝCH HOR