https://www.traditionrolex.com/43
Tipy na výlet - Penzion 922 | horská chata

Tipy na výlet

Okolí je protkáno množstvím značených cyklistických a turistických cest, které zavedou klienty při letní turistice na nejkrásnější místa Jizerských hora a Krkonoš. Turisticky atraktivní je celá okolní oblast, ať již po stránce přírodních scenérií, tak i hodnotných turistických památek. Vzdálenost od Harachova 5km, Rejdice 5km, Paseky nad Jizerou 10km, Liberec 30km.

Kořenov

Obec se rozkládá po obou březích Kořenovského potoka, který přitéká zpod Štěpánky, a částečně i v údolí Martinského potoka a Jizery. V minulosti byly součástí obce i lázně se slabě minerálním pramenem. V současné době je Kořenov převážně rekreační obec s několika lyžařskými vleky. Technickou raritou je jediná ozubnicová železnice v Čechách vedoucí z Kořenova do Dolního Polubného.

Přehrada Souš

Přehrada z roku 1915 na říčce Černá Desná nedaleko obce Desná. Její hráz je sypaná, vysoká 21 m a dlouhá 364 m. Vodní hladina zabírá plochu kolem 86 hektarů a hloubka odpovídá výšce hráze. Přehrada dostala jméno podle osady Souš, jejíž část se dnes nachází pod hrází a část byla zatopena.

Ski areály v okolí

ZVEME VÁS NA KRÁSNOU DOVOLENOU DO JIZERSKÝCH HOR